Lepiej kupić czy adoptować psa?

Wiele osób chcąc przygarnąć zwierzaka zastanawia się nad tym, czy lepiej jest kupić go z profesjonalnej hodowli, czy może zaadoptować ze schroniska. Każdy kieruje się innymi wytycznymi przy decyzji o wyborze pupila. Dla jednych ważne jest, aby zwierzak był rasowy, dla innych nie jest to istotne. Nie bez znaczenia jest również kwestia finansów – pies z hodowli z rodowodem może kosztować nawet do kilku – kilkunastu tysięcy.
Zaletą nabycia zwierzaka z hodowli jest to, że większością kwestii związanych z leczeniem, wychowaniem i tresurą zwierzaka na początkowym etapie zajmuje się właśnie hodowca. Nie musimy przejmować się tym, żeby odrobaczyć, czy zaszczepić zwierzaka, ponieważ wstępne badania mamy zagwarantowane. Pierwsi opiekunowie dbają również o to, aby szczeniaki od małego były uczone higieny.

Pies ze schroniska jest jednak pewną zagadką. Mamy oczywiście duży wybór, jednak nie mamy pewności co do jego zdrowia i przyszłych zachowań. Możemy wybrać szczeniaka, lub dorosłego kundelka. Naszym obowiązkiem będzie wizyta u weterynarza i odbycie podstawowych badań i szczepień. Wybierając kundelka ratujemy zwierzę, które było pozostawione samo sobie w klatce i dajemy mu szanse na szczęśliwe życie i z pewnością pupil odwdzięczy się tym samym. Wybór należy tylko do nas, zależy co liczy się dla nas przy wyborze nowego domownika.