Golden retriever- znakomity towarzysz człowieka

Jeśli pragniesz być szczęśliwym posiadaczem psa i nie odstrasza cię sierść w każdym pomieszczeniu i na wszystkich ubraniach, za to schlebia ci wieczne uwielbienie, powinieneś wybrać goldena retrievera. To zwierzak, który będzie z tobą na każdym, dosłownie każdym kroku. Nieważne, gdzie się udasz, on zawsze zdoła być blisko ciebie, bo nic go tak nie cieszy, jak towarzystwo swojego człowieka. Cierpi, gdy traci cię z oczu.
Golden retriever to pies, któremu nauka przychodzi niezwykle łatwo. Uwielbia przysmaczki, głaskanie i nade wszystko swoje zabawki. Jeśli podarujesz mu pluszaka, będzie się z nim obchodził jak z jajkiem. Przyniesie ci go do łóżka i będzie chciał wziąć ze sobą na spacer. Każdą zabawę postara się celebrować bez końca i prędzej odpadniesz ty, niż on.

Ten pies kocha człowieka i to niezależnie od tego, czy w twoich progach pojawi się wróg czy przyjaciel. Dla niego to kolejny powód do radości. Średnia życia goldena retrievera to około 12 lat. Strasznie krótko, gdy wziąć pod uwagę ogrom miłości, której doświadczymy w tym czasie.