Golden Retriever – Pies dla każdej rodziny

golden retriever

Wspomnienia związane z dzieciństwem zazwyczaj są wyjątkowo cenne. Wiele z nich zapewnia poczucie bezpieczeństwa. Większość osób w pewnym momencie postanawia wyruszyć w świat i kontakt z rodziną staje się znacznie rzadszy. Dlatego też tak ważne jest, aby zapewnić swoim dzieciom wiele wspomnień, które pomogą im przetrwać liczne trudne chwile i sytuacje życiowe, z którymi będą musieli się ostatecznie zmierzyć.

Wśród wielu sposobów na to, aby zapewnić dziecku dzieciństwo bogate w niezapomniane chwile, jednym z najlepszych na pewno jest podjęcie decyzji o zakupie psa. Podobnie jak w przypadku innych zwierząt domowych, posiadanie psa stanowi zarówno źródło komfortu, jak i wielu ważnych lekcji dla każdego dorastającego dziecka. Między innymi jest to sposób, aby nauczyć odpowiedzialności i rozwinąć empatię. W wielu przypadkach pomaga w tym, aby dziecko zaczęło spędzać swój czas aktywnie podczas spacerów i innych aktywności wykonywanych z psem. Wybór rasy psa, którego pragnie się kupić warto jednak dokładnie przemyśleć. Każdy pies ma swoją własną osobowość, a niektóre rasy są lepiej przystosowane do tego, aby żyć w domu, w którym przebywają także małe dzieci. Wśród tych, które doskonale wtopią się w dynamikę każdej przeciętnej rodziny na pewno jest pies Golden Retriever. Rasa ta jest świetnie znana na całym świecie i ma wielu wielbicieli. Fanów przyciąga jednak znacznie więcej niż tylko piękno tych psów, które były hodowane i doceniane przez wiele wieków na całym świecie. Ważna przede wszystkim jest osobowość przedstawicieli tej rasy. Pies Golden Retriever jest prawdopodobnie najlepszym dodatkiem do każdej rodziny. Trudno jest znaleźć inną rasę psów, która ma równie łagodne i wesołe usposobienie. Dotyczy to zarówno samic, jak i samców, choć samce potrafią być nieco trudniejsze do okiełznania. W obu przypadkach są jednak bardzo dobrym kompanem na wiele długich lat wspólnego życia.

golden retrieverWynika to z tego, że rasa Golden Retriever charakteryzuje się przede wszystkim olbrzymią lojalnością. Dotyczy to wszystkiego, zarówno właścicieli psa, jedzenia, jak i różnego rodzaju przedmiotów. Czasami zdarza się zatem, że pies ten może stać się bardzo zaborczy jeżeli chodzi o jego zabawki. Stąd też jego właściciele powinni uważać i ograniczać dostęp psa do wszelkiego rodzaju akcesoriów i gadżetów.

Pies Golden Retriever jest stosunkowo duży, zarówno samce, jak i samice. Dlatego też pomimo tego, że doskonale radzi sobie w towarzystwie dzieci zawsze warto pamiętać, że jest to wciąż zwierzę solidnych rozmiarów. Zatem jeżeli dzieci są jeszcze małe, dobrze jest nadzorować czas, jaki spędzają z pupilem domowym. Dzięki temu można uniknąć potencjalnie niebezpiecznych sytuacji takich jak upadek dziecka. Golden Retriever nie należy jednak do agresywnych psów i prawdziwy atak na dziecko jest mało prawdopodobny. Zatem zagrożeniem może być jedynie zbytnio entuzjastyczne podejście psa do dziecka, które może być jeszcze zbyt małe, aby fizycznie dorównać wigorowi czworonoga.

golden retrieverPies Golden Retriever nie należy do psów salonowych. Ma ogromną potrzebę ruchu i dlatego też ważne jest, aby zadbać, że nie brakuje mu przestrzeni, na której może pobiegać, pobawić i tym samym pozbyć się nadmiaru energii. Konieczne są codzienne spacery, a im dalsze i bardziej wyczerpujące, tym lepiej dla zdrowia i samopoczucia czworonoga. Jest to kolejny powód, dla którego psy te tworzą tak silne więzi ze swoimi właścicielami – wymagają bowiem tego, aby spędzać z nimi dużo czasu, zatem jest więcej okazji do kontaktu.

Przyjazne usposobienie, jakim charakteryzuje się rasa Golden Retriever sprawia, że jest to pies bardzo towarzyski, ale tym samym jest złym wyborem jeżeli chodzi o obronę jakiegokolwiek rodzaju. Ich ufność względem ludzi sprawia, że na pewno nie można ich zaliczyć do psów obronnych. Jednakże jeżeli komuś zależy po prostu na tym, aby zarówno dzieci, jak i rodzice zyskali cennego przyjaciela to pies Golden Retriever jest wspaniałym wyborem. Każdy właściciel tego psa potwierdzi, że jest to przyjaciel, o którym każdy zawsze marzył.